Νίκες και διακρίσεις για τον Τουλούπη !

Μαρκόπουλο, 24 Ιουλίου 2023

Δελτίο Τύπου

Οι μεγάλες εμφανίσεις για τους Έλληνες ιππείς συνεχίζονται διεθνώς!

Αυτή την φορά ήταν η σειρά του Άγγελου Τουλούπη να λάμψει σε διεθνή αγώνα υπερπήδησης εμποδίων CSI3*  στο Samorin της Σλοβακίας, όπου πήρε μέρος στο Danube Champions Tour που έγινε το περασμένο τετραήμερο 20 -23 Ιουλίου.

Ο Έλληνας αθλητής συμμετείχε με τον Lord Mexx το Σάββατο, 22 Ιουλίου στον τελικό του Silver Tour ύψους 1.45μ. και με διπλή άπταιστη διαδρομή στον κανονικό γύρο και στο μπαράζ και με τον καλύτερο χρόνο 44,19 κέρδισε το αγώνισμα! Συνολικά συμμετείχαν 62 αθλητές από όλο τον κόσμο!

Ο Άγγελος πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση και με το άλλο άλογό του, τον Kannandillo, σε αγώνισμα ύψους 1.40μ. όπου με άπταιστη και χρόνο 63,39 κέρδισε την 2η θέση.

Πολύ καλά τα πήγε και στην κατηγορία των Νέων Ίππων 6-7 ετών με το άλογό του Karthago de Revel. Στο 1ο αγώνισμα της κατηγορίας ο Έλληνας αθλητής ήταν και πάλι νικητής, ενώ στο τελικό αγώνισμα της Κατηγορίας κέρδισε την 3η θέση.