Αναζήτηση

Τελικός Λίγκας

Η Μακαρώνα στην τελική δεκάδα της Κεντρικής Ευρώπης !

Μαρκόπουλο, 12 Μαρτίου 2019

Η Νικολίνα Μακαρώνα μετά τη συμμετοχή της στον τελικό της Κεντρικής Ευρώπης, που πραγματοποιήθηκε 7 με 10 Μαρτίου στη Βαρσοβία της Πολωνίας, κατάφερε να καταλάβει την 10η θέση με συνολικά 58 βαθμούς στη βαθμολογία των αθλητών της λίγκας.

Δύο ακόμη αθλητές μας κατέλαβαν αντίστοιχα την 12η και 13η θέση. Ο λόγος για τον Άγγελο Τουλούπη με 47 βαθμούς και τον Κρίτωνα Ζαφειρόπουλο με 40 βαθμούς, που επίσης πήραν μέρος στον τελικό της Λίγκας. Και οι τρεις αθλητές μας αγωνίστηκαν στο σημαντικότερο αγώνισμα Grand Prix ύψους 1.55μ. την Κυριακή 10 Μαρτίου. Ο Άγγελος Τουλούπης πήρε την 13η θέση ιππεύοντας την Francis με συνολικά 8 βαθμούς ποινής, η Νικολίνα Μακαρώνα με τον Arc de Triomphe πήρε την 23η θέση με 16 βαθμούς ποινής, ενώ ο Κρίτωνας Ζαφειρόπουλος με τον Dicaprio ήταν άτυχος, καθώς του έσπασε το ηνίο κατά τη διάρκεια της διαδρομής του και αναγκάστηκε να παραιτηθεί.

Νικητής του αγωνίσματος Grand Prix ήταν ο Πολωνός Wojciech Wojcianiec με τον Naccord Melloni και νικητής της λίγκας που προκρίθηκε για τον τελικό του Παγκοσμίου Κυπέλλου στο Γκέτεμποργκ τον Απρίλιο ο επίσης Πολωνός Jaroslaw Skrzyczynski που συγκέντρωσε 138 βαθμούς.